تبلیغات
basafa

قالب وبلاگ

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service


basafa
یک سبد گلهای صحرایی تمامش مال تو...هرچه دارم غیر تنهایی تمامش مال تو....
نویسندگان
نظر سنجی
بیشترین مطلبی که دوست دارید توی این بلاگ ببینید چیه؟
کربن عنصری شیمیائی در جدول تناوبی است، با نشان C و عدد اتمی ۶. کربن عنصری غیر فلزی و فراوان، چهارظرفیتی ودارای سه آلوتروپ می‌باشد:

 • الماس (سخت‌ترین کانی شناخته شده)
 • گرافیت(یکی از نرم‌ترین مواد)
 • فولریت (فولرین ها) مولکول‌هایی در حد بیلیونیوم متر هستند که در شکل ساده آن، ۶۰ اتم کربن یک لایه گرافیتی با ساختمان ۳ بعدی منحنی، شبیه به روروئک (روروئکی که قسمت جلوی آن مانند چوب اسکی خم شده)، تشکیل می‌دهند.

  پرونده:Diamond-and-graphite-with-scale.jpg

   

 • دوده چراغ از سطوح کوچک گرافیت تشکیل شده. این سطوح بصورت تصادفی توزیع شده، به همین دلیل کل ساختمان آن همسانگرد(ایزوتروپیک) است.

  چنین کربنی همسانگرد و مانند شیشه محکم است. لایه‌های گرافیت آن مانند کتاب مرتب نشده‌اند، بلکه مانند کاغذ خرد شده می‌باشند.

  الیاف کربن شبیه کربن شیشه‌ای می‌باشند. تحت مراقبتهای ویژه (کشیدن الیاف آلی و کربنی کردن) می‌توان لایه‌های صاف کربن را در جهت الیاف مرتب کرد. هیچ لایه کربنی در جهت عمود بر محور الیاف قرار نمی‌گیرد. نتیجه الیافی با استحکام بیشتر از فولاد می‌باشد. کربن در تمامی جانداران وجود داشته و پایه [شیمی آلی] را تشکیل می‌دهد. همچنین این غیرفلز ویژگی جالبی دارد که می‌تواند با خودش و انواع زیادی ازدیگرعناصر پیوند برقرار کند(تشکیل دهنده بیش از ده میلیون ترکیب). در صورت ترکیب با اكسی‍‍ژن تولید دی اکسید کربن می‌کند که برای رویش گیاهان، حیاتی می‌باشد. در صورت ترکیب با هیدروژن ترکیبات مختلفی بنام هیدروكبن ها را بوجود می‌آورد که به شکل سوختهای فسیلی، در صنعت بسیار بنیادی هستند. وقتی هم با اکسیژن و هم باهیدروژن ترکیب گردد، گروه زیادی از ترکیبات را از جمله اسید های چرب را می‌سازند که برای حیات و استر، که طعم دهنده بسیاری از میوه‌ها است، ضروری است ایزوتوپc14 به طور متداول در سن یابی پرتو زایشی کاربرد دارد.

   

  برگرفته از سایت ویكی پدیا..

  برای اطلاغات بیشتر به لینك مربوطه مراجعه شود...
  طبقه بندی: تاریخچه شیمی،
  دنبالک ها: carbon،
  [ 1391/05/5 ] [ 21:38 ] [ ba safa ]
  .: Weblog Themes By Iran Skin :.

  درباره وبلاگ

  آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :

  انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس